Staff

Administration

Office Staff

Early Childhood Education

  • Jovhana Lopez
  • Lissette Alvarado
  • Stefanie Lucero, SpEd ELC
  • Demi Molina
  • Hallie McIntosh

Kindergarten

  •  Eufracia Aragon
  •  Angie Dean
  •  Kelsey Tamble

First Grade

  • Katherine Low-DiPiazza
  • Kelly Orr
  • Megan Westmore

Second Grade

  • Callie Gonyea
  • Margaux Rowley
  • Jill Serratos

Third Grade

  • MG Huth
  • Nelia Peña
  • Abigail Sprau

Fourth/Fifth Grade

  • Katy Blakemore
  • Michael Morello
  • Chris Quarton
  • Hazael Roman-Lagunas

DR/Intervention Literacy Teachers

  • Lynette Acosta (ELA-E)
  • Bree Roon (ELA-S)
  • Lupe Marquez
  • Victoria Harp

Math Intervention Teachers

  • Tera Heinzerling

Essentials

  • Teri Diaz, PE/Dance
  • Christina Hafler, Technology
  • Jill Phillips-Strain, LMC
  • Erika Young, Visual Art

PLEX SpEd Team

  • Kandi Gavin (K-2)
  • Victoria Gongaware (3-5)

ESL Services

  • Kristina Stevenson
  • Emily Yoder-Host

Special Education-Mild Moderate

  • Molly Betty
  • John Dale

Gifted & Talented

  • Rachel Chappell

Student Services

  • Joy Muratsuchi, Nurse
  • Rebecca Biggar, Social Worker
  • Neha Chitgopekar, Psychologist Intern
  • Jeanne Hickson, OT/PT
  • Emily Esker
  • Jenni Scoby, Speech
  • Jean Taylor

Native Arabic Language Tutors

  • Abtesam Anajar
  • Mariam Salem
  • Samar Warfalli

Facility Staff

  • Garry Spencer, Facilities Manager
  • Curtis Holum, Crew Lead
  • Javier Camacho-Pina, Student Sweeper

Lunchroom Staff

  • Denise Pruitt, Manager
  • Algeria AsSaboor
  • Michelle Bell
  • Sara Avila
  • Zoila Thompson

Paraprofessional Staff

ECE

  • Salma Amer
  • Salwa Bushweiger
  • Rosalyn Jackson
  • Anahita Mahmoodyan
  • Magali Ramirez
  • Nubia Restrepro
  • Debbie Schatz
  • Hina Shah

Kindergarten

  • Atifa Benaoun
  • Monica Jalota
  • Marissa Pagano

First

  • Vanessa Arreola
  • Jeanne Eiss

Second

  • Wessal Abdelmunem
  • Irma Borrego

Third

  • Erika Carrillo

Fourth/Fifth

Special Education

  • Elias Almada